Adana Robotik Kursu

Robotik; bilgisayar, yazılım, makine ve kontrol birimleri ile beraber uzay bilimlerini de içine alan ortak bir çalışma alanıdır. Birçok mühendislik disiplinin bir araya gelmesiyle beraber ortaya çıkmaktadır.

Günümüzde internet üzerinde her konuda sayısız kaynak bulmak mümkündür. Fakat kodlama konusunda her şeyden daha çok kaynak bulabilirsiniz.

Robotik eğitimleri, çocukların motor kabiliyetlerinin gelişmesine ve mekanik düzeneklerin çalışma prensiplerini öğrenmelerine yardımcı olmaktadır. Bu yeteneklerin daha eğlenceli bir şekilde öğrenilmesi içinse birçok şirket tarafından robotik setler üretilmektedir.

Çünkü robotik alanında belli koşullara göre çalışabilmesi, mekanizmaların tasarlanması, bunların kontrollerinin gerçekleştirilmesi için elektronik donanımların eklenmesi ve dijital ortamda kontrollerinin sağlanması için birçok mühendislik dalının bir arada çalışması gerekmektedir.

Hafta sonları Adana  ÇUBİTED Derneği olarak  Cumartesi günleri 2 saat  7 – 15 yaş grubuna robotik ve kodlama atölye çalışmaları yapmaktayız.

Gelecek algoritmik düşünce yapısı , yapay zeka ve robotlar ile bizi bekliyor. Bizde bu dönemin içinde olacak çocuklarımızı bugünden gelecege hazırlamaya başlıyoruz. .

7-15 yaş Robotik kodlama atölye kayıtlarımız devam ediyor.

Sınırlı sayıda kontenjan fırsatını kaçırmayın. .

2 Ekim Cumartesi 2021 Tarihinde Robotik Kodlama Akademisi Yüz Yüze Atölye çalışmalarımız Başlıyor

Haftanın 1 günü Cumartesi günü(günde 2 saat), 10 kişilik grup halinde gerçekleştirilecek programı

Grup saatlerimiz Sabah

Saat 09:00-11.00 Öğleden

Saat 12:30-14.30

Ögleden sonra 15.00- 17.00

Eğitim Programımız Hakkında Detaylı Bilgi Almak İçin Lütfen Bize Ulaşın. 0322-2355753     0322-2355754      05067095515

KODLAMA ÇOCUKLARA NE KAZANDIRIR?

Kodlama çocuklara;

  1. Matematik, algoritma, takım çalışması, yenilikçi düşünebilme, neden-sonuç ilişkisi kurabilme ve öngörü becerilerinin gelişmesini sağlar. .
  2. Çocukların kodlamayla kazandığı neden-sonuç ilişkisi kurabilme yetisi, onun hayatta daha doğru seçimler yapmasını sağlar. .
  3. Kazandığı ön görüyle, yaptığı seçimlerin hangi ihtimaller doğuracağını, hangilerinin ona gelecekte zarar ve fayda getireceğini önceden planlayabilir. .
  4. Riskleri önceden tahmin eden çocuk önceden önlem alabilecektir. Bu nedenle özellikle kariyer seçimlerinde büyük önem taşıyan bu beceriler çocukları hayatta öne taşıyacaktır. . Bu becerilerin yanı sıra, bilgiye nasıl ulaşacağı ve nasıl kullanacağı bilen çocuklar hayal ettiği ürünleri kodlama sayesinde hayata geçirme imkânı bulur. . . Fikirlerini geliştirme, tasarlama ve sunma imkanı bulabilen çocuklar kazandığı özgüvenle geleceğe emin adımlarla yürürler . .

0322 235 57 53

www.makerteknoloji.com

Adana Robotik Kodlama Kursu