Adana Domain ve Hosting Hizmetleri

Domain Nedir ?

Domaini basitçe site adı olarak tanımlayabiliriz. Alan adınızın uygun, kolay ve hatırlanabilir olması, ulaşılabilirlik açısından oldukça önem taşımaktadır. Domain(alan adı), internette yer almak için sahip olmamız gereken kimliktir. Yani alan adları web sitemizin adı ve adresidir. Bu adres olmadan ziyaretçiler sitemize ulaşamazlar.

Domain Kaç Yıllık Alınabilir ?

Domainler 1 ile 10 yıl kadar alınabilinmektedir. Domaini bir yıl aldığınızı varsayalım.  Süresi bittikten sonra domainler parka düşer park süresincede domaini geri hakkınız bulunmaktadır lakin domian fiyatı yükselmektedir.

Domain Nasıl Kullanılır ?

Domain kullanımı için tabiki öncelikle domaininiz olması gerekmektedir. Eğer domaini satın aldıysanız kullanımına geçelim.  Domain kullanımı temelde oldukça basittir. Her domainin bir DNS yönetimi bulunmaktadır. Domaininizin DNSlerini kendi hostinginize yönlendirmelisiniz. Hostinginizin DNSlerini hosting firmanızdan öğrenebilirsiniz. Örnek bir DNS adresi vermek gerekirse,

ns1.magnet.net

ns2.magnet.net

Domain Whois Bilgileri Nasıl Güncellenir ?

Bazı firmalarda domain whois bilgileri panel üzerinden güncellense de birçok domain firmasında domain destek departmanı manuel olarak whois bilgilerini güncellemektedir.  Domain whois bilgilerinizi whois.com.tr adresinden görüntüyebilirsiniz.

Hosting Nedir ?

Kısaca hosting bir sitenin dosyalarının bulunduğu alandır.  Sunucunun paylaşımlı olarak kullanılması durumunda hosting paketleri devreye girer hosting sunucuların çok fazla sayıda parçalanmış halidir. Sunucudan ziyade hosting paketleri daha ekonomiktir. Hosting paketleri sunuculardan daha az performans vermektedir. Site kurabilmek için sunucu, hosting v.b alanlara ihtiyacınız vardır.

Hosting ve Domain Nasıl alırım ?

Almak istediğiniz domaini bizimle iletişimime geçerek bildiriniz en kısa zamanda size geri dönüş yapalım.

Adana Domain ve Hostin hizmeti için bizi arayın  0322-235 57 53     0506 709 55 15