Web Tasarım

İnternet sitelerini yaşayan canlılar olarak düşünebilirsiniz. Sahip olduğunuz web sitenizin tasarımı, tasarımın uygulamaya dönüştüğü web yazılımı zamanla beraber yeni eklentilere, güncellemelere ve bakıma ihtiyaç duyacağından; web sitenizin bu müdahalelerle ayakta tutulması gerekebileceğini unutmamalısınız. Web siteniz firmanızın dijital yüzüdür. Bu yüzden web siteniz sanal ortamdaki itibarınız için oldukça önemlidir.

Unutmamalısınız ki web sitenizi yani sizin sanal ortamdaki yüzünüz olan yapıyı inşa etmek sadece görüntü oluşturmaktan ibaret değildir. Yapılan web sitelerin arkasında da çalışan bir yapı vardır. Bu yapı uzman kişiler tarafından oluşturulup belli kriterleri karşılamalıdır. Bu kriterler;

  • Sayfaların hızlı yüklenmeli.
  • Web sitenizin içeriği özgün olmalı.
  • Belirlediğiniz domain altında yayınlanmalı.
  • Web sitenizin içeriğini güncellenebilmeli.
  • Sitenizin görselliği ve renkleri firmanıza uygun olmalı

 

Responsive Tasarım (Mobil Uyumlu Tasarım)

Günümüzde mobil cihazların kullanımlarının artış göstermesiyle birlikte mobil uyumlu web sitesi yaptırmak neredeyse zorunlu hale gelmiştir. Kişilerin firmanıza ait web sitenizi mobil cihazlar üzerinden de görüntüleyebileceğini atlamamalısınız. Şirketinizi internet ortamında tanıtırken klasik bilgisayar ekranlarından daha ufak olarak tasarlanan mobil cihazlarda okunaksız gözükmesi sizin için büyük bir dezavantaj oluşturacaktır. Ve prestij kaybına neden olacaktır.

Mag-Net Web Adana Web Tasarım, sizin için mobil uyumlu web sayfaları tasarlar. Mobil cihazlardan web sitenizi görüntüleyen kişiler için daha kullanışlı bir yapı sağlar. Böylece siz ulaşmak istediğiniz kişilere, ulaşmak istediğiniz kişilerde size sorunsuz bir şekilde ulaşır. Günümüzde kullanılan mobil cep telefonu, tablet bilgisayarlar, ipad, iPhone gibi mobil cihazlarda sorunsuz bir şekilde web sitenizin görüntülenmesini istiyorsanız, mobil uyumlu web sitesi yaptırmak istiyorum diyerek bize ulaşmanız yeterlidir.