Kosgeb Kobi Danışmanlığı

Kosgeb Desteklerinden Nasıl Faydalanabilirim ?

Kosgeb desteklerinden yararlanabilmek için öncelikle işletmenizin kobi sınıfında bulunması gerekmektedir. Kobi tanımı için bir takım kavram karmaşaları olsada Kosgeb’in kobi tanımı 1-250 kişi arası çalışanı olan, yıllık net satış hasılatı ve mali bilanço toplamı 25.000.000 Türk Lirası’nı geçmeyen işletmeleri kapsamaktadır. ( Kosgeb’in kobi tanımına uyup uymadığınızı www.kosgeb.gov.tr internet adresinde yer alan kobimiyim testini uygulayarak öğrenebilirsiniz)

Kobi tanımına uyan işletmelerden faaliyet alanı desteklenen sektörler içerisinde yer alan işletmeler , kosgeb veritabanına kayıtlı olmaları ve son mali yıla ait kobi beyannameleri güncel olmak kaydıyla kosgeb desteklerinden yararlanabilirler. Mali müşavirlik hizmeletleri, sigorta işletmeleri, emlak, eğitim ve sağlık hizmetleri Kosgeb’in destek kapsamı dışında kalan sektörlerdir.

Sorularınız ve merak ettikleriniz için bizleri dilediğiniz zaman 0322 235 57 53 numaralı telefondan arayabilir veya iletişim formumuzu doldurarak sorularınızı uzmanlarımıza ulaştırabilirsiniz.

Kosgeb’in farklı destek programlarından nasıl faydalanabilceğinizi öğrenmek için lütfen ilgili yazılarımızı okuyunuz.