Adana Grafik Tasarım Kursu

Grafik Tasarım Uzmanlığı  / Kursu Çalışma Alanları ve Alınacak Ünvanlar    

Grafik Tasarım hedef kitle ile iletişim kurma, hedef kitleyi etkileyecek bir stil seçme, kelimeler, görüntüler ve mesajlar organize etme sürecidir. Bu anlamda grafik tasarımcılar, grafiker, grafik tasarımcı, kıdemli Grafik Tasarımcı, Sanat Yönetmeni, Ajans İş Sahibi(Ortağı) Yaratıcı Yönetmen, Baskı Üretim Müdürü, Junior Grafik Tasarımcı, Grafik Tasarım Eğitimcisi, Creative Director, Art Director gibi ünvanlar ile reklam ajansları, reklam evleri,  Grafik Tasarım Stüdyoları, Gazete ve Dergiler, Fotoğrafçılık Stüdyoları, Firmaların Reklam Pazarlama Departmanları, Matbaalar, Ambalaj Tasarım Firmaları, Tekstil Tasarım Firmaları ya da Freelance olarak çalışabilirler.

Adobe Photoshop Programı (Bitmap) görüntü işleme ve manipülasyon programıdır. Resimleri düzenlemenizi ve üzerinde işlem yapmanızı sağlar. Photoshop Programı ile fotoğraflarınızda rotüşlar, manipülasyonlar, web ve afiş tasarımları özel efektler ve gerçekçi dijital resimler çizebileceksiniz.

Adobe Photoshop, hem uzmanlar hem de amatörler tarafından kullanılan profesyonel bir resim işleme yazılımdır. Mac, Windows, Unix gibi pek çok platformda kullanılabilmesi, efektif arabirimi ve sahip olduğu araçların zenginliğiyle Adobe Photoshop resim oluşturma ve düzenleme konusunda piyasadaki en popüler yazılımdır. Web tasarımından fotoğrafçılığa kadar içinde grafik olan her alanda kullanılmaktadır. Adobe Photoshop’la yapılabilecekler, kullanan kişinin hayal gücüyle sınırlıdır. Bu kursta Adobe Photoshop’un kullanımı ve “Adobe Photoshop ile tasarım teknikleri” öğretilecektir.

. PhotoShop programının kurulumu ve arayüzü
. Menü yapısı ve araç çubuklarının kullanımı
. Amaca yönelik yeni sayfa oluşturma eğitimler
. File, edit, image menüleri kurslar
. Layer, select, filters ve diğer menüler eğitimleri
. Yeni dosya oluşturma
. Paletler kursu
. Araç Çubukları kurslar
. Çizim Araçları eğitimler
. Düzenleme Araçları
. Mode kavramları (Standart mode, Maskeleme modeları)
. Layerve Path mantığı
. Channels mantığı ve Actions’lar
. Alanlar üzerinde seçme kopyalama, farklı katmanlara taşıma işlemleri
. Layer ve Filtre kullanımları
. Resimlerde üzerinde işlemler
. Resimler üzerinde uygulamalar
. Değerlendirme

Adobe Illustrator vektör tabanlı bir çizim programıdır. Vektör çizimler görüntü kaybı olmadan yüksek kalitede sonsuza kadar ölçeklenebilirler. Illustrator ile logo, logotype, monogram tasarım, dergi, insert, vektör illüstrasyonlar, broşür, afiş vb. tasarımlar yapabileceksiniz.
Adobe Indesign, insert, gazete, dergi süreli yayın kompozisyonları, mizampaj düzeni, tasarım ve üretimi için yaygın olarak kullanılan bir yazılımdır. Masaüstü yayıncılıkta, dergi ve kitaplara fotoğraf/metin ekleyerek, birden fazla sayfalara masterpage mantığıyla hakim olmanızı hızlı baskı ve elektronik dağıtım yapmanızı sağlar.
Hafta Sonu (Cumartesi ve Pazar) Programı

22.10.2016 – 11.12.2016 tarihleri arasından

1. Grup: 9:30 – 13:30
2. Grup: 14:00 – 18:00
Ayrııntılı bilgi için: www.cubited.org
Adana Grafik Tasarım Kursu